KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

VN Trnávka - Městská pláž Červená Řečice

Informace

Informace

k.ú. Želiv, k.ú. Brtná, k.ú. Červená Řečice, k.ú. Popelištná, povodí Vltava, nadmořká výška: 413 m n. m., rozloha: 98 ha

Popis

Areál městské pláže Červená Řečice se nachází na břehu vodní nádrže Trnávka cca 550 m od města Červená Řečice směrem na Želiv. Pláž tvoří travnatá plocha s pozvolným písčitým vstupem do vody. Je vhodná nejen ke koupání, ale je využívána též k rybolovu. Pláž je vybavená venkovní sprchou, beachvolejbalovým kurtem, dětským hřištěm a venkovní posilovnou. Na pláži se nachází kiosek s občerstvením. Koupání na pláži je na vlastní nebezpečí - bez přítomnosti plavčíka.

Kvalita

VN Trnávka se vyznačuje trvale příznivou jakostí vody z pohledu rekreačního využití.

Přístup

K městské pláži vede silnice směrem na Želiv. Z Červené Řečice i Želiva vede podél nádrže červeně značená turistická trasa. Parkování u pláže je omezené. Samotný areál pláže je oplocen. Na kole Vás na pláž dovede cyklistická trasa č. 1218.

Mapa

Fotografie

Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2019 - 2022)

V období 2019 – 2022 nebyla tato vodní plocha sledována.

Výsledky sledování: VN Trnávka - Městská pláž Červená Řečice

Kontrola kvality vody

Sledování koupacích ploch v Kraji Vysočina v sezóně 2023 bylo ukončeno ke dni 4. 9. 2023.

Hodnoty za rok: 2024

Pro tento rok není k dispozici žádný záznam.

Hodnoty za rok: 2023

DatumHodnotaPoznámka
31. 8.Průhlednost vody je 0,1 m. Teplota vody je 20,5 °C, zjištěn zvýšený výskyt sinic a chlorofylu-a. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
17. 8.Průhlednost vody je 0,5 m. Teplota vody je 21,1°C, zjištěn zvýšený výskyt sinic a chlorofylu-a. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
14. 8.Bakteriologické znečištění (intestinální enterokoky a Escherichia coli) z předchozích rozborů se snížilo na doporučené hodnoty. Zjištěno zvýšené množství sinic. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
10. 8.Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody je 17,1 °C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Bylo zjištěno bakteriologické znečištění, bude odebrán kontrolní vzorek. Po větších deštích hrozí krátkodobě (přibližně 3 dny) při koupání zvýšené riziko nákazy infekčním onemocněním.“
3. 8.Průhlednost vody je 0,5 m. Teplota vody je 19,5 °C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
27. 7.Průhlednost vody je 0,6 m. Teplota vody je 24,5 °C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
13. 7.Teplota vody 23,4 °C. Průhlednost vody 0,7 m. Zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
29. 6.Teplota vody 23°C. Průhlednost vody 0,5 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl-a pouze v malém množství, vodní květ se nevyskytuje.
15. 6.Teplota vody 20,1°C. Průhlednost vody 1 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, zjištěno zvýšené množství chlorofylu-a, vodní květ se nevyskytuje.
legenda

Hodnoty za rok: 2022

Pro tento rok není k dispozici žádný záznam.