KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

Dalešická přehrada - Koněšínská pláž

Informace

Informace

k.ú. Koněšín, povodí Morava, nadmořká výška: 381,5 m n. m., rozloha: 57,6 ha

Popis

Koněšínská pláž se nachází cca 2 km jižně od obce Koněšín v údolí Dalešické přehrady. Na severní straně pláže je v lese chatová oblast, pláž je orientovaná jižním směrem. Pláž tvoří travnatá plocha s pozvolným vstupem do vody. Je vhodná nejen ke koupání, ale je využívána též k rybolovu. Na pláž nemají povolen vjezd motorová vozidla. Koupání na Koněšínské pláži je na vlastní nebezpečí - bez přítomnosti plavčíka.

Kvalita

V předcházejících letech plocha nebyla sledována.

Přístup

Z obce Koněšín se vydáte směrem k lodní zastávce Koněšín. Koněšínská pláž se nachází v blízkosti lodní zastávky Koněšín. Od autokempu na okraji obce je asfaltová cesta velmi úzká, proto doporučujeme zaparkovat auta na parkovišti u autokempu. Parkování u pláže je omezené, parkoviště využívají i rybáři. Samotný přístup na pláž je opatřen závorou k zabránění vjezdu motorových vozidel. Na kole i pěšky Vás na pláž dovede turistická značka 5207 A.

Mapa

Fotografie

Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2019 - 2022)

Dobrá kvalita vody
Výsledky sledování: Dalešická přehrada - Koněšínská pláž

Kontrola kvality vody

Sledování koupacích ploch v Kraji Vysočina v sezóně 2023 bylo ukončeno ke dni 4. 9. 2023.

Hodnoty za rok: 2024

Pro tento rok není k dispozici žádný záznam.

Hodnoty za rok: 2023

DatumHodnotaPoznámka
31. 8.Teplota vody je 21,3 °C. Zvýšené množství chlorofylu. Po koupání se doporučuje osprchovat.
24. 8.Teplota vody je 24°C. Průhlednost je do 1,2 m. Zjištěn výskyt sinic a větší množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
10. 8.Teplota vody je 17,1°C, teplota vzduchu 11,0°C. Průhlednost vody je 1,6 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl pouze v malém množství, vodní květ se nevyskytuje.
27. 7.Teplota vody je 21,3°C. Průhlednost vody je 1,6 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl pouze v malém množství, vodní květ se nevyskytuje.
13. 7.Teplota vody je 22,2°C. Průhlednost vody je 2,2 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl pouze v malém množství, vodní květ se nevyskytuje.
29. 6.Teplota vody je 23,7°C. Průhlednost vody je 1 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl pouze v malém množství, vodní květ se nevyskytuje.
15. 6.Teplota vody je 18,2°C. Průhlednost vody je 2,6 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl pouze v malém množství, vodní květ se nevyskytuje.
legenda

Hodnoty za rok: 2022

DatumHodnotaPoznámka
25. 8.Teplota vody je 18,5°C. Průhlednost vody je 1,5 m. Ve vodě se vyskytují ve větším množství zelené řasy. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Ve vodě se vyskytovaly sinice.
11. 8.Teplota vody je 20,6°C. Průhlednost vody je 1m. Ve vodě se vyskytují ve větším množství zelené řasy. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Ve vodě se vyskytovaly sinice.
28. 7.Teplota vody je 21,6°C, teplota vzduchu 20°C. Průhlednost vody je 2,5 m. Ve vodě se vyskytují řídce rozsivky a zelené řasy. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl a sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
14. 7.Teplota vody je 17,7°C, teplota vzduchu 18°C. Průhlednost vody je 1,6 m. Ve vodě se vyskytují řídce rozsivky, ojediněle krásnoočka a zelené řasy. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl a sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
30. 6.Teplota vody je 23,2°C, teplota vzduchu 22,8°C. Průhlednost vody je 1,6 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství, chlorofyl pouze v malém množství.
9. 6.Teplota vody je 20,1°C, teplota vzduchu je 18,2°C. Průhlednost vody je 1 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice nebyly ve vodě nalezeny, chlorofyl pouze v malém množství.
legenda