KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

Aktuální informace

Horké počasí s sebou přináší mnohá zdravotní rizika. V těchto přetrvávajících extrémních teplotních podmínkách bychom se měli chránit všichni. Nejohroženější jsou ale děti do 4 let, senioři nad 65 let, těhotné ženy a kojící matky. 

Státní zdravotní ústav vydal soubor doporučení a rad,  jak se nejlépe účinkům horka bránit:

Jak si chránit zdraví v horkých dnech

Jak se chovat v horkých letních dnech

Nezapomínejme dodržovat pitný režim

Nadměrná tepelná zátěž při práci

zveřejněno 7. 6. 2024

Grilování bezpečně

zveřejněno 7. 6. 2024

Projekt Rozvoj infrastruktury Krajské hygienické stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_125/0017521 je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.

Jeho obsahem je modernizace IT vybavení, pořízení mobilních kanceláří, televizí, osobních automobilů a rekonstrukce klimatizace v podkrovních kancelářích v budově ÚP Třebíč, ke které má naše organizace právo hospodaření.

Logo EU - Evropský fond pro regionální rozvoj

zveřejněno 31. 1. 2023

Doporučení, jak postupovat při sanaci zaplavených studní 

zveřejněno 17. 7. 2024

Poslední informace

Zvyšování  průměrné venkovní teploty má významný dopad také na pracoviště. Extrémní horka mohou způsobovat závažné zdravotní problémy.

Nadměrná tepelná zátěž při práci - SOUBOR DOPORUČENÍ 

zveřejněno 17. 7. 2024

Spalničky nejsou exotickým onemocněním a nepostihují jen děti. Nejlepší ochranou je očkování.

Spalničky

Spalničky

tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví ČR.

zveřejněno 14. 6. 2024

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo Stanovisko k prokazování zdravotní způsobilosti k řízení drážního vozidla - trolejbusu.

zveřejněno 19. 4. 2024

Kontroly výrobků s obsahem HHC v březnu 2024 – Ministerstvo zdravotnictví (gov.cz)

zveřejněno 18. 4. 2024

V současnosti evidujeme v Kraji Vysočina zvýšený výskyt akutních respiračních onemocnění. Zahrnují velký počet virových a bakteriálních onemocnění postihujících děti i dospělé a jsou velmi nakažlivé. Mezi onemocnění postihující dýchací cesty které se přenáší kapénkami patří i pertuse, neboli černý kašel. K rozlišení původce onemocnění je nutné vyšetření u praktického lékaře, který rozhodne o laboratorním vyšetření, stanoví diagnózu a způsob léčby. 

Černý kašel je vysoce nakažlivé onemocnění dýchacích cest. Onemocnění zpočátku vypadá jako běžný katar dýchacích cest, může se vyskytnout rýma, slzení, kýchání, zánět spojivek, mírně zvýšená teplota, chrapot, bolesti v krku, ale dominantní je rozvoj záchvatovitého, obvykle suchého kašle, s rudnutím až modráním zejména v obličeji. Může se objevit krátká zástava dechu, po které následuje hlasitý, zajíkavý nádech připomínající zakokrhání kohouta. Příznaky neléčeného onemocnění mohou trvat tři měsíce i déle.

Státní zdravotní ústav: Nejčastější otázky a odpovědi

Leták SZÚ: U dětí do 1 roku může mít onemocnění závažný průběh      Leták SZÚ: Očkováním ochráníte sebe i své blízké

Doporučená pravidla prevence respiračních onemocnění

zveřejněno 17. 4. 2024