Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
COVID-19: informace
Doporučení MZ ČR pro školy
Letní dětská rekreace 2021 - výskyt COVID-19
COVID-19
Odběry pro samoplátce
(Kraj Vysočina)
COVID-19
mimořádná opatření na úřední desce

Hledání
Hledat:

VN Trnávka

k.ú. Želiv, k.ú. Brtná, k.ú. Červená Řečice, k.ú. Popelištná
povodí Vltava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 413 m n. m.Plocha nádrže: 98 ha

Popis:

Vodní nádrž Trnávka leží v členité krajině Křemešnické vrchoviny v srdci Českomoravské vrchoviny. Jedna ze tří přehrad vybudovaných poblíž obce Želiv byla postavena na říčce Trnavě, stavba přehrady byla dokončena v roce 1981. Slouží jako představná nádrž k údolní nádrži Švihov, která je zásobárnou pitné vody pro Prahu. Jako přírodní koupaliště je využívaná část vodní nádrže u obce Červená Řečice, Brtná a Želiv. V těchto místech najdeme na březích přehrady upravené pláže. Rozmanitý rozsah služeb je zajišťován rekreačními středisky ležících na břehu vodní nádrže Trnávky. Pod hrází Trnávky je vybudován umělý kanál pro vodní slalom. Poskytuje skvělé podmínky pro rekreaci, vodní sporty a rybaření.


Kvalita:

VN Trnávka se vyznačuje trvale příznivou jakostí vody z pohledu rekreačního využití.


Přístup:

K vodní nádrži vede silnice ze Želiva do Červené Řečice, další přístup je ze silnice ze Želiva do Brtné. Ze Želiva vede podél nádrže červeně značená turistická trasa.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2016-2019):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2021


Datum Hodnota Poznámka
2.9. 3 Průhlednost vody je 1,3 m. Teplota vody je 18,3°C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
26.8. 3 Průhlednost vody je 1,2 m. Teplota vody je 20,7°C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
19.8. 5 ZÁKAZ KOUPÁNÍ! Masový výskyt sinic. Voda nebezpečná pro koupání, hrozí akutní poškození zdraví. Průhlednost vody 1 m, teplota vody 24,7 °C.
12.8. 5 ZÁKAZ KOUPÁNÍ! Masový výskyt sinic. Voda nebezpečná pro koupání, hrozí akutní poškození zdraví. Průhlednost vody 1,2 m, teplota vody 14,9 °C.
5.8. 3 Průhlednost vody je 1,2 m. Teplota vody je 22,5°C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
29.7. 3 Průhlednost vody je 1,3 m. Teplota vody je 23,8°C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
22.7. 2 Průhlednost vody 1,8 m. Teplota vody 22,4 °C. Zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
15.7. 2 Průhlednost vody 1,2 m. Teplota vody 22,8 °C. Zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
1.7. 1 Průhlednost vody 3 m, teplota vody 24,1 °C.
10.6. 1 Průhlednost vody 1,8 m, teplota vody 20,5 °C.


Hodnoty za rok: 2020


Datum Hodnota Poznámka
27.8. 4 Průhlednost vody je 0,7 m. Teplota vody je 22,6°C, zjištěn zvýšená výskyt sinic a chlorofylu-a. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
20.8. 4 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody je 23,9°C, zjištěn zvýšená výskyt sinic a chlorofylu-a. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
13.8. 3 Průhlednost vody je 1,1 m. Teplota vody je 23,8°C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
6.8. 5 ZÁKAZ KOUPÁNÍ! Masový výskyt sinic. Voda nebezpečná pro koupání, hrozí akutní poškození zdraví. Průhlednost vody 1 m, teplota vody 23 °C.
30.7. 4 Průhlednost vody 0,8 m. Teplota vody 22,2°C. Vysoký obsah sinic a chlorofylu-a. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko.
23.7. 2 Průhlednost vody 2 m. Teplota vody 20,1 °C. Zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
10.7. 1 Průhlednost vody 2,5 m, teplota vody 21,1°C.
25.6. 1 Průhlednost vody 2 m, teplota vody 18 °C.
11.6. 1 Průhlednost vody více než 3 m, teplota vody 17,5 °C


Hodnoty za rok: 2019


Datum Hodnota Poznámka
29.8. 3 Průhlednost vody je 0,3 m. Teplota vody je 22,2°C, zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po koupání se doporučuje osprchovat.
22.8. 2 Teplota vody 22,4°C, průhlednost 1,4 m. Zjištěn výskyt sinic a chlorofylu-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
15.8. 1 Teplota vody 24°C, průhlednost 1,7 m. Zjištěn chlorofylu-a.
8.8. 2 Teplota vody 23,2°C, průhlednost 3 m. Zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
1.8. 3 Průhlednost vody 2,5 m, teplota vody 23,4 °C. Zvýšené množství chlorofylu-a a sinic. Nedoporučuje se koupání zejména pro citlivé jedince.
25.7. 2 Průhlednost vody 2,5 m, teplota vody 23,3 °C. Zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
18.7. 2 Průhlednost vody 2,4 m, teplota vody 21,5 °C. Zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
11.7. 2 Průhlednost vody 1,8 m, teplota vody 24,1 °C. Mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
27.6. 1 Průhlednost vody více než 2,5 m, teplota vody 24,8 °C. V místech mírné přírodní znečištění.
13.6. 1 Průhlednost vody více než 3 m, teplota vody 23,4 °C
Poslední novinky
Nebezpečné výrobky: Panenka na zavěšení v tylových šatech s velkou hlavou
Nebezpečné výrobky: Panenka Fashion models, ATTRACTIVE GIRL, NO.9293
Nebezpečné výrobky: Panenka FASHION, I AM YOUR GOOD PARTNERS, NO.LY350
Nebezpečné výrobky: Nafukovací kruh SWIM RING
Informace: Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR pro školy a školská zařízení k zahájení školního roku 2021/2022 v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění COVID-19
Informace: Letní dětská rekreace 2021 - výskyt COVID-19
Informace: Covid-19: Získání certifikátu
Informace: Ministerstvo zdravotnictví vydává důrazné doporučení pro vlastníky objektů v rekreačních oblastech
Informace: Fumigace dřeva - informace pro pořadatele škol v přírodě a dětské rekreace
Informace: Projekt Integrovaný systém uživatelů pro Krajské hygienické stanice

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno