Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
COVID-19: informace
Doporučení MZ ČR pro školy
Letní dětská rekreace 2021 - výskyt COVID-19
COVID-19
Odběry pro samoplátce
(Kraj Vysočina)
COVID-19
mimořádná opatření na úřední desce

Hledání
Hledat:

Sykovec

k.ú. Tři Studně
povodí Morava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 724 m n. m.Plocha nádrže: 14 ha

Popis:

Jedná se o nejvýše položený rybník v Českomoravské vrchovině, který je obklopený četnými rekreačními zařízeními. Rybník s malým povodím. Zdrojem je voda z drobných přítoků z většinou zalesněného terénu. Rybník má travnatou pláž a velmi pozvolný písčitý vstup do vody, což ocení všichni koupající včetně rodin s malými dětmi. Rybník je obklopen četnými rekreačními zařízeními a kempem s dostatečným hygienickým zázemím a občerstvením. Přímo na pláži žádné hygienické zázemí není. V kempu je možnost zapůjčení loděk a vodních šlapadel. V těsném sousedství se nachází rybník Medlov.


Kvalita:

Zatímco dříve bývala kvalita vody v tomto rybníce celkem stabilní, v roce 2018 byl vydán již s prvními odběry vody zákaz koupání, který zůstal v platnosti po celou koupací sezónu. Zřejmě vlivem úpravy hospodaření na této vodní ploše došlo k radikálnímu obratu a výskyt sinic nebyl v následující koupací sezóně prokázán. Z tohoto důvodů je vhodné sledovat aktuální výsledky kontrol kvality vody. Možným bodovým zdrojem znečištění jsou rekreační objekty na břehu rybníka.


Přístup:

Hned za obcí Tři Studně směrem na Vlachovice se projíždí přímo přes hráz rybníka. Parkování je možné u penzionu Sykovec. Odtud je nedaleko hlavní pláž a výhled na protější břeh s kempem.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2016-2019):


Klasifikace - Přijatelná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2021


Datum Hodnota Poznámka
26.8. 1 Průhlednost vody je 1,3 m, teplota vody 18,9°C.
12.8. 1 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 22,4,0°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
29.7. 2 Průhlednost vody 1,1 m, počínající rozvoj fytoplanktonu. Teplota vody je 24,2°C. Zvýšený obsah chlorofylu-a ve vodě.
15.7. 1 Průhlednost vody je 1,2m, teplota vody 23,0°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
1.7. 1 Průhlednost vody je 1,3 m, teplota vody 24,1°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
10.6. 1 Průhlednost vody je 1,3 m, teplota vody 20,6°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.


Hodnoty za rok: 2020


Datum Hodnota Poznámka
20.8. 1 Průhlednost vody je 1,0 m, teplota vody 23,9°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Rybník stále není zcela napuštěn.
6.8. 1 Průhlednost vody je 0,8 m, teplota vody 21,7°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Rybník stále není zcela napuštěn.
23.7. 6 Rybník není odebírán, protože není zcela napuštěn.
10.7. 6 Rybník není odebírán, protože není zcela napuštěn.
25.6. 6 Rybník je vypuštěn.
11.6. 6 Rybník je vypuštěn.


Hodnoty za rok: 2019


Datum Hodnota Poznámka
22.8. 2 Průhlednost vody 0,9 m, bez viditelného znečištění, počínající vegetační zákal, mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Teplota vody je 21,8°C.
8.8. 1 Průhlednost vody 1,0 m, bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Teplota vody je 21,7°C.
25.7. 1 Průhlednost vody 1,1 m, bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Teplota vody je 21,4°C.
11.7. 1 Průhlednost vody 1,1 m, bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Teplota vody je 21,5°C.
27.6. 1 Průhlednost vody 1,1 m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 22,3°C.
13.6. 1 Průhlednost vody 1,0 m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 21,0°C.
Poslední novinky
Nebezpečné výrobky: Panenka na zavěšení v tylových šatech s velkou hlavou
Nebezpečné výrobky: Panenka Fashion models, ATTRACTIVE GIRL, NO.9293
Nebezpečné výrobky: Panenka FASHION, I AM YOUR GOOD PARTNERS, NO.LY350
Nebezpečné výrobky: Nafukovací kruh SWIM RING
Informace: Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR pro školy a školská zařízení k zahájení školního roku 2021/2022 v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění COVID-19
Informace: Letní dětská rekreace 2021 - výskyt COVID-19
Informace: Covid-19: Získání certifikátu
Informace: Ministerstvo zdravotnictví vydává důrazné doporučení pro vlastníky objektů v rekreačních oblastech
Informace: Fumigace dřeva - informace pro pořadatele škol v přírodě a dětské rekreace
Informace: Projekt Integrovaný systém uživatelů pro Krajské hygienické stanice

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno