Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
COVID-19: informace
Doporučení MZ ČR pro školy
Letní dětská rekreace 2021 - výskyt COVID-19
COVID-19
Odběry pro samoplátce
(Kraj Vysočina)
COVID-19
mimořádná opatření na úřední desce

Hledání
Hledat:

Medlov

k.ú. Fryšava pod Žákovou horou
povodí Morava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 710 m n. m.Plocha nádrže: 22 ha

Popis:

Jedná se rybník založený Vilémem z Pernštejna na horním toku Medlovky uprostřed rašeliništních luk s typickou květenou. Rybník s malým povodím, voda z drobných přítoků je převážně ze zalesněného terénu. Rybník má travnatou pláž, která je pravidelně udržována a má pozvolný vstup do vody. Dominantou je hotel Medlov. Na protějším břehu od hotelu je možnost kempování a občerstvení v kiosku provozovaném po celou letní sezónu. V těsném sousedství se nachází rybník Sykovec.


Kvalita:

Průhlednost vody v rybníku se pro obsažené huminové látky pohybuje na hranici stanoveného limitu. V průběhu letní sezóny se v rybníku sinice většinou objeví, ať už ve větším či menším množství, proto je vhodné sledovat aktuální výsledky kontrol kvality vody. Možným bodovým zdrojem znečištění jsou přilehlé rekreační objekty.


Přístup:

Při průjezdu obcí Fryšava pod Žákovou Horou směrem na Kadov po silnici II/353 se odbočí vpravo na místní komunikace a dojede se až ke kempu na břehu rybníka.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2016-2019):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2021


Datum Hodnota Poznámka
26.8. 2 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody 19,2°C. Voda je zakalená po vydatném dešti.
19.8. 2 Průhlednost vody je 0,7 m. Teplota vody 24°C. Došlo k poklesu množství sinic, množství chlorofylu-a je stále zvýšené.
12.8. 3 Průhlednost vody je 0,6 m. Teplota vody je 20,8°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
5.8. 3 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody je 21,5°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
29.7. 3 Průhlednost vody je 0,9 m. Teplota vody je 22,2°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
15.7. 1 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 21,3°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
1.7. 1 Průhlednost vody je 1,5m, teplota vody 22,5°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
10.6. 1 Průhlednost vody je 1,1m, teplota vody 20,0°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.


Hodnoty za rok: 2020


Datum Hodnota Poznámka
20.8. 2 Průhlednost vody je 0,7 m. Teplota vody 23,4°C. Došlo k poklesu množství sinic, množství chlorofylu-a je stále zvýšené.
13.8. 2 Průhlednost vody je 0,6 m. Teplota vody 22,9°C. Došlo k poklesu množství sinic, množství chlorofylu-a je stále zvýšené.
6.8. 3 Průhlednost vody je 0,7 m, teplota vody 21,8°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a.
27.7. 2 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody 22,5°C. Došlo k poklesu množství sinic, množství chlorofylu-a je stále zvýšené.
23.7. 3 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody je 20,6°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
10.7. 1 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 19,3°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
25.6. 1 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 15,6°C. Bez viditelného znečištění, pouze mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
11.6. 2 Voda je zakalená po vydatných deštích, průhlednost je 0,7 m, Mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Teplota vody 15,9°C.


Hodnoty za rok: 2019


Datum Hodnota Poznámka
29.8. 4 Průhlednost vody 0,3 m. Teplota vody 23,2°C. Vysoký obsah sinic a chlorofylu-a, výskyt vodního květu. Voda není vhodná ke koupání.
22.8. 3 Průhlednost vody je 0,3 m. Teplota vody je 22,9°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
15.8. 3 Průhlednost vody je 0,6 m. Teplota vody je 22,2°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
8.8. 3 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody je 22,8°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
1.8. 3 Průhlednost vody je 0,7 m. Teplota vody je 23,9°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
25.7. 3 Průhlednost vody je 0,8 m. Teplota vody je 21,6°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
18.7. 2 Průhlednost vody je 0,7m. Teplota vody 20,0°C. Došlo k poklesu množství sinic, množství chlorofylu-a stále zvýšené.
11.7. 3 Průhlednost vody je 1,2 m. Teplota vody je 21,3°C. Zvýšené množství sinic a chlorofylu-a představuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží při vodní rekreaci, zejména u vnímavých jedinců.
27.6. 1 Průhlednost vody 1,4 m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 21,6°C.
13.6. 1 Průhlednost vody 1,0 m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 20,2°C.
Poslední novinky
Nebezpečné výrobky: Panenka na zavěšení v tylových šatech s velkou hlavou
Nebezpečné výrobky: Panenka Fashion models, ATTRACTIVE GIRL, NO.9293
Nebezpečné výrobky: Panenka FASHION, I AM YOUR GOOD PARTNERS, NO.LY350
Nebezpečné výrobky: Nafukovací kruh SWIM RING
Informace: Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR pro školy a školská zařízení k zahájení školního roku 2021/2022 v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění COVID-19
Informace: Letní dětská rekreace 2021 - výskyt COVID-19
Informace: Covid-19: Získání certifikátu
Informace: Ministerstvo zdravotnictví vydává důrazné doporučení pro vlastníky objektů v rekreačních oblastech
Informace: Fumigace dřeva - informace pro pořadatele škol v přírodě a dětské rekreace
Informace: Projekt Integrovaný systém uživatelů pro Krajské hygienické stanice

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno