Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
Změna legislativy na obsah provozních řádů vodovodů dodávajících vodu pro veřejnou potřebu
Kouření v restauracích
Informace pro cestovatele do Dubaje a riziko v souvislosti s výskytem legionelózy
Žloutenka typu A
(základní informace)
Metodika k hluku pro stavebníky v Kraji Vysočina
Postup orgánů ochrany veřejného zdraví a stavebních úřadů při dodržování ustanovení § 77 zákona č. 258/2000 Sb.

Hledání
Hledat:

Sykovec

k.ú. Tři Studně
povodí Morava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 724 m n. m.Plocha nádrže: 14 ha

Popis:

Jedná se o nejvýše položený rybník v Českomoravské vrchovině, který je obklopený četnými rekreačními zařízeními. Rybník s malým povodím. Zdrojem je voda z drobných přítoků z většinou zalesněného terénu. Rybník má travnatou pláž a velmi pozvolný písčitý vstup do vody, což ocení všichni koupající včetně rodin s malými dětmi. Rybník je obklopen četnými rekreačními zařízeními a kempem s dostatečným hygienickým zázemím a občerstvením. Přímo na pláži žádné hygienické zázemí není. V kempu je možnost zapůjčení loděk a vodních šlapadel. V těsném sousedství se nachází rybník Medlov.


Kvalita:

Voda v rybníce je průzračná, téměř po celou letní sezónu průhlednost převyšuje 1m. I když množství celkového fosforu někdy přesahuje hygienický limit, voda v rybníku je v posledních letech téměř bez sinic. Během posledních 5 let nemusela KHS kraje Vysočina vydávat zákaz koupání. Jako možné bodové zdroje znečištění lze uvést rekreační zařízení v okolí rybníka.


Přístup:

Hned za obcí Tři Studně směrem na Vlachovice se projíždí přímo přes hráz rybníka. Parkování je možné u penzionu Sykovec. Odtud je nedaleko hlavní pláž a výhled na protější břeh s kempem.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2013-2016):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2018


Datum Hodnota Poznámka
6.9. 5 Průhlednost vody je 0,2 m. Přetrvává výskyt sinic a velmi vysoké množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody je 19,2°C.Zákaz koupání trvá.
30.8. 5 Průhlednost vody je 0,1 m. Přetrvává výskyt sinic a velmi vysoké množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody je 19,2°C.Zákaz koupání trvá.
23.8. 5 Průhlednost vody je 0,7 m. Přetrvává výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody je 22,8°C. Mikrobiální kontaminace - zákaz koupání trvá.
16.8. 5 Průhlednost vody 0,1 m. Masívní množství sinic a chlorofylu-a. Teplota vody 21,8°C. Koupání představuje zdravotní riziko - zákaz koupání trvá.
9.8. 5 Průhlednost vody je 0,4 m. Přetrvává zvýšený výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody je 24,9°C. Při březích plavou uhynulé ryby. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
2.8. 5 Průhlednost vody je 0,25 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody 24,6°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
26.7. 5 Průhlednost vody je 0,3 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Při březích zjištěno velké množství uhynulých ryb.Teplota vody 21,9°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
19.7. 5 Průhlednost vody je 0,4 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody 22,4°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
12.7. 5 Průhlednost vody je 0,3 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody 21,7°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
4.7. 5 Průhlednost vody je 0,4 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody 19,7°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
28.6. 5 Průhlednost vody je 0,4 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody 17,1°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
21.6. 5 Průhlednost vody je 0,5 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Vysoký obsah intestinálních enterokoků. Teplota vody je 20,7°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
14.6. 5 Průhlednost vody je 0,4 m. Přetrvává masový výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu, hrozí uvolňování toxinů ze sinic. Teplota vody je 22,1°C. Při koupání hrozí akutní poškození zdraví - zákaz koupání trvá.
7.6. 5 Průhlednost vody 0,8 m. Velké množství sinic a chlorofylu-a. Teplota vody 22,9°C. Koupání představuje zdravotní riziko - zákaz koupání.
31.5. 4 Průhlednost vody klesla na 0,8m. Teplota vody je 21,9°C.Voda obsahuje nadměrné množství sinic a chorofylu. Koupání ve vodě představuje zdravotní riziko, u vnímavých jedinců se již koupání nedoporučuje.


Hodnoty za rok: 2017


Datum Hodnota Poznámka
24.8. 2 Průhlednost vody je 0,9m, teplota vody je 19,4°C. Voda vykazuje zvýšené množství chlorofylu-a.
10.8. 2 Průhlednost vody je 0,9m, teplota vody je 23,9°C.
27.7. 2 Průhlednost vody je 0,6m, teplota vody je 21,4°C. Voda vykazuje zvýšené množství chlorofylu-a.
13.7. 2 Průhlednost vody je 0,5m, teplota vody je 22,6°C. Voda vykazuje zvýšené množství chlorofylu-a.
29.6. 2 Průhlednost vody je 0,6m. Teplota vody 22,9°C. Počínající nárust sinic. Voda bez viditelného znečištění.
20.6. 2 Průhlednost vody je 0,7m, teplota vody 21,2. Množství sinic pokleslo.
15.6. 3 Průhlednost vody je 0,8m, teplota vody 21,2. Zvýšené množství sinic.


Hodnoty za rok: 2016


Datum Hodnota Poznámka
25.8. 2 Průhlednost vody je 0,6m, teplota vody je 20,7°C.
11.8. 2 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody je 21,4°C. Voda vykazuje zvýšené množství chlorofylu-a.
28.7. 1 Průhlednost vody je 1,0m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 22,8°C. Voda vykazuje nepatrně zvýšené množství chlorofylu-a.
14.7. 2 Průhlednost vody je 1,2m. Teplota vody je 24,1°C. Množství sinic a chlorofylu-a pokleslo.
4.7. 3 Průhlednost vody je 1,1m. Teplota vody je 14,3°C. Množství sinic a chlorofylu-a mírně pokleslo.
30.6. 3 Průhlednost vody je 1,1m. Laboratorním rozborem prokázáno zvýšené množství sinic. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci zejména u vnímavých jedinců. Teplota vody je 21,1°C.
16.6. 1 Průhlednost vody je 1,2m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 19,1°C. Voda vykazuje nepatrně zvýšené množství chlorofylu-a.
Poslední novinky
Informace: Omezení provozu podatelen dne 27.12. - 31.12.2018
Nebezpečné výrobky: Toaletní voda ALTA MODA
Nebezpečné výrobky: Toaletní voda BLUE Iris
Nebezpečné výrobky: Toaletní voda OPIUM POUR HOMME
Informace: Jihlava - omezení provozu podatelny ve středu 28.11.2018.
Nebezpečné výrobky: Panenka s křídly na zavěšení
Nebezpečné výrobky: Náplň do elektronické cigarety KIWIFRUIT FRUIT BROTHERHOOD
Nebezpečné výrobky: Náplň do elektronické cigarety Awesome Cloud STRAWBERRY
Nebezpečné výrobky: Náplň do elektronické cigarety FRUIT BROTHERHOOD WATERMELON
Nebezpečné výrobky: Náplň do elektronické cigarety classic coffee

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno