Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
Hlavní hygienik: Česká republika není aktuálně v souvislosti s migrací ohrožena nákazami
Metodika k hluku pro stavebníky v Kraji Vysočina
Odborné doporučení pro regulaci expozice hluku z produkce hudby pořádané ve venkovním prostoru

Hledání
Hledat:

Pilská nádrž

k.ú. Zámek Žďár
povodí Vltava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 576,8 m n. m.Plocha nádrže: 57,6 ha

Popis:

Jedná se o vodní dílo na horním toku Sázavy vybudované v roce 1962 v profilu hráze původního rybníka Pilský nad Žďárem nad Sázavou. Původním účelem nádrže bylo zásobování rozvíjejícího strojírenského průmyslu a napájení sádek Kinského rybářství s.r.o. Plocha má travnatou pláž, která je pravidelně udržována. K dispozici jsou venkovní plochy a toalety. Dno od pláže je písčité, postupně se svažující. Na druhém břehu jsou v provozu dva kempy s dobře vybaveným zázemím. K dispozici je volejbalové hřiště, půjčovna loděk, sportovního náčiní a jízdních kol, která lze využít na jízdu po cyklostezce směrem k obci Polnička.


Kvalita:

Koncentrace fosforu je dostačující pro silný rozvoj řas a sinic v nádrži. Nádrž je poměrně eutrofní s výrazným výskytem sinicových vodních květů. V minulosti byl pro tuto vodní plochu vydáván i zákaz koupání. Průhlednost vody se většinou pohybuje pod limitní hodnotu 1 m, což je částečně způsobeno i zvýšeným obsahem huminových látek. Možným bodovým zdrojem znečištění je obec Polnička.


Přístup:

Pilská nádrž leží v bezprostřední blízkosti Žďáru nad Sázavou. Při výjezdu z města směrem na Škrdlovice se odbočí vlevo ze silnice I/37. K dispozici je kapacitně dostačující parkoviště nad objektem hotelu Tálský mlýn.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2012-2015):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2016


Pro tento rok není k dispozici žádný záznam.Hodnoty za rok: 2015


Datum Hodnota Poznámka
27.8. 2 Průhlednost vody je 0,8m, teplota vody 18,9°C. Voda bez viditelného znečištění pouze s mírně zvýšeným množstvím chlorofylu-a.
20.8. 2 Průhlednost vody je 0,8m, teplota vody 23,1°C. Voda bez viditelného znečištění pouze s mírně zvýšeným množstvím chlorofylu-a.
13.8. 3 Průhlednot vody 0.8 m. Teplota vody 25,1°C. Vysoký obsah chlorofylu-a. Voda bez viditelného znečištění.
6.8. 2 Průhlednost vody je 0,8m, teplota vody 22,6°C. Voda bez viditelného znečištění pouze s mírně zvýšeným množstvím chlorofylu-a.
30.7. 3 Průhlednot vody 1,0 m. Teplota vody 22,8°C. Vysoký obsah chlorofylu-a. Voda bez viditelného znečištění.
16.7. 2 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 21,1°C. Bez vididtelného znečištění, pouze zvýšené množství chlorofylu-a.
2.7. 2 Průhlednost vody je 1m. Voda bez viditelného znečištění, pouze se zvýšeným množstvím chlorofylu-a. Teplota vody je 18,9°C.
11.6. 1 Průhlenost vody je 1,0m, bez viditelného znečištění. Teplota vody je 23,6°C.


Hodnoty za rok: 2014


Datum Hodnota Poznámka
21.8. 2 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 18,3°C. Voda bez viditelného znečištění s mírně zvýšeným množstvím clorofylu-a.
7.8. 2 Průhlednost vody je 1,0m, teplota 21,2°C. Ve vodě je mírně zvýšené množství chlorofylu-a, jinak bez viditelného znečištění.
24.7. 2 Průhlednost vody 1,0 m. Teplota vody 24,7°C. Mírně zvýšené množství chlorofylu-a. Voda bez viditelného znečištění.
10.7. 2 Průhlednost vody je 1,0m, teplota vody 22,7°C.Mírně zvýšené množství chlorofylu-a.
26.6. 2 Průhlednost vody je 1,1m. Voda bez viditelného znečištění, pouze s mírně zvýšeným množstvím chlorofylu-a. Teplota vody je 17,6°C.
5.6. 2 Voda bez viditelného znečitštění pouze s lehce zvýšeným mnnožstvím chlorofylu-a. Teplota vody 16,3°C, průhlednost je 1,0m.
Poslední novinky
Nebezpečné výrobky: Parfémová voda SEX IN THE CITY
Nebezpečné výrobky: Tužka na rty JULLY ROSE® Lip liner
Nebezpečné výrobky: Stíny na oči Qianyu EYESHADOW
Nebezpečné výrobky: Kosmetiký přípravek Alter Heideschäfer Arnika-Salbe
Nebezpečné výrobky: Kosmetický přípravek Alter Heideschäfer Melkfett-Salbe
Nebezpečné výrobky: Příbory z bílého plastu
Nebezpečné výrobky: Lak na nehty NHC NAIL POLISH 18 ml
Nebezpečné výrobky: Lesk na rty a oční stíny TRUE LOVER
Nebezpečné výrobky: Lak na nehty čirý bezbarvý (bez označení)
Nebezpečné výrobky: Stíny na oči meis cosmetics

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno