Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
Fumigace dřeva - informace pro pořadatele škol v přírodě a dětské rekreace
Změna legislativy na obsah provozních řádů vodovodů dodávajících vodu pro veřejnou potřebu
Kouření v restauracích
Žloutenka typu A
(základní informace)
Metodika k hluku pro stavebníky v Kraji Vysočina
Postup orgánů ochrany veřejného zdraví a stavebních úřadů při dodržování ustanovení § 77 zákona č. 258/2000 Sb.

Hledání
Hledat:

Dalešická přehrada - Koněšínská pláž

k.ú. Koněšín
povodí Morava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 381,5 m n. m.Plocha nádrže: 57,6 ha

Popis:

Koněšínská pláž se nachází cca 2 km jižně od obce Koněšín v údolí Dalešické přehrady. Na severní straně pláže je v lese chatová oblast, pláž je orientovaná jižním směrem. Pláž tvoří travnatá plocha s pozvolným vstupem do vody. Je vhodná nejen ke koupání, ale je využívána též k rybolovu. Na pláž nemají povolen vjezd motorová vozidla. Koupání na Koněšínské pláži je na vlastní nebezpečí - bez přítomnosti plavčíka.


Kvalita:

V předcházejících letech plocha nebyla sledována.


Přístup:

Z obce Koněšín se vydáte směrem k lodní zastávce Koněšín. Koněšínská pláž se nachází v blízkosti lodní zastávky Koněšín. Od autokempu na okraji obce je asfaltová cesta velmi úzká, proto doporučujeme zaparkovat auta na parkovišti u autokempu. Parkování u pláže je omezené, parkoviště využívají i rybáři. Samotný přístup na pláž je opatřen závorou k zabránění vjezdu motorových vozidel. Na kole i pěšky Vás na pláž dovede turistická značka 5207 A.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2014-2016):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2019


Datum Hodnota Poznámka
22.8. 1 Teplota vody je 23,2°C. Průhlednost je 1,2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.
8.8. 1 Teplota vody je 21,6°C. Průhlednost je 1,6 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.
25.7. 2 Teplota vody je 21,7°C. Průhlednost vody je 0,8 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství, zelené řasy se vyskytují dominantně.
10.7. 1 Teplota vody je 19,8°C. Průhlednost je 1,2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.
27.6. 2 Teplota vody je 22,3°C. Průhlednost vody je 0,9 m. Ve vodě se vyskytují ve větším množství zelené řasy a rozsivky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v velmi malém množství.
13.6. 1 Teplota vody je 20,2°C. Průhlednost je 1,2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.


Hodnoty za rok: 2018


Datum Hodnota Poznámka
7.9. 2 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost vody je 1,1 m. Ve vodě se vyskytují řídce rozsivky, ojediněle krásnoočka a zelené řasy. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v menším množství. V letošním roce bylo sledování ukončeno.
30.8. 2 Teplota vody je 21,1°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Ve vodě se vyskytují ve větším množství zelené řasy a rozsivky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
23.8. 3 Teplota vody je 23,4°C. Průhlednost je do 0,7 m. Voda je nazelenalá z důvodu ojediněle se vyskytujících rozsivek, krásnooček a zelených řas, které patří k běžně se vyskytujícím mikroorganismům v povrchových vodách. Chlorofyl a sinice byly ve vodě nalezeny ve větším množství. Jejich výskyt může s nízkou pravděpodobností vyvolat u vnímavých jedinců zdravotní problémy. Po koupání doporučujeme se osprchovat.
16.8. 3 Teplota vody je 23,3°C. Průhlednost je do 1,0 m. Voda je nazelenalá z důvodu ojediněle se vyskytujících rozsivek a zelených řas, které patří k běžně se vyskytujícím mikroorganismům v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen a sinice byly ve vodě nalezeny ve větším množství. Jejich výskyt může s nízkou pravděpodobností vyvolat u vnímavých jedinců zdravotní problémy. Po koupání doporučujeme se osprchovat.
9.8. 3 Teplota vody je 24,6°C. Průhlednost je do 1,1 m. Voda je nazelenalá z důvodu hojného výskytu rozsivek a řídce se vyskytujících, zelených řas, ojediněle skrytěnek, které patří k běžně se vyskytujícím mikroorganismům v povrchových vodách. Sinice a chlorofyl byly ve vodě nalezeny ve větším množství. Jejich výskyt může s nízkou pravděpodobností vyvolat u vnímavých jedinců zdravotní problémy. Po koupání doporučujeme se osprchovat.
26.7. 1 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost vody je 1,2 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy, rozsivky a skrytěnky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
12.7. 1 Teplota vody je 20,1°C. Průhlednost vody je 1,3 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy, rozsivky a skrytěnky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
28.6. 1 Teplota vody je 17,7°C. Průhlednost je 2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, pouze ojediněle se ve vodě vyskytují běžné mikroorganismy-zelené řasy, rozsivky. Sinice se ve vodě vyskytují ve velmi malém množství.
14.6. 2 Teplota vody je 24,7°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Mírná zhoršená vlastnost vody je z důvodu hojně se vyskytujících zelených řas, dominantně se vyskytujících rozsivek, řídce se vyskytují krásnoočka. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství.Mírné zvýšení množství chlorofyl-a.
31.5. 1 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost vody je 1,5 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy a skrytěnky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice nebyly ve vodě nalezeny.


Hodnoty za rok: 2017


Datum Hodnota Poznámka
24.8. 1 Teplota vody je 20,3°C. Průhlednost je 1,5 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, pouze ojediněle se ve vodě vyskytují běžné mikroorganism- skrytěnky, zelené řasy, rozsivky. Sinice se ve vodě vyskytují ve velmi malém množství.
10.8. 1 Teplota vody je 21,4°C. Průhlednost je 1,2 m. mikrobiologicky je voda v pořádku, pouze ojediněle se ve vodě vyskytují běžné mikroorganism- skrytěnky, zelené řasy, rozsivky. Sinice se ve vodě nevyskytují.
27.7. 1 Teplota vody je 22,2°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Zhoršená vlastnost vody je z důvodu hojně se vyskytujících zelených řas, ojediněle se vyskytujících rozsivek, skrytěnek, obrněnek a krásnooček a řídce se vyskytujících krásnooček. jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství.
13.7. 1 Teplota vody je 20,8°C. Průhlednost vody je 2,0 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy, skrytěnky a rozsivky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
29.6. 1 Teplota vody je 20,2°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Zhoršená vlastnost vody je z důvodu hojně se vyskytujících zelených řas, dominantně se vyskytujících rozsivek a řídce se vyskytujících krásnooček. jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství.
15.6. 2 Teplota vody je 19,7°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Zhoršená vlastnost vody je z důvodu hojně se vyskytujících zelených řas, ojediněle se vyskytujících skrytěnek a rosivek a řídce se vyskytujících krásnooček. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství. Po koupání v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
Poslední novinky
Nebezpečné výrobky: Panenka L.O.L. SUPRISE! FASHION STYLE
Nebezpečné výrobky: Panenka Сказочный патруль
Nebezpečné výrobky: Panenka Bath Tub
Informace: Fumigace dřeva - informace pro pořadatele škol v přírodě a dětské rekreace
Informace: Evropský antibiotický den
Informace: Projekt Integrovaný systém uživatelů pro Krajské hygienické stanice
Informace: Zpráva o činnosti orgánů OVZ za rok 2015
Informace: Nové informace - infekce MERS
Informace: Zpráva o jakosti pitné vody v České Republice za období 2011 - 2013
Informace: Otázky a odpovědi

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno