Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
Informace:
COVID-19 v Kraji Vysočina
Informace:
Covid-19 vs. Chřipka
Informace:
karanténa vs. izolace
COVID-19
Odběry pro samoplátce
(Kraj Vysočina)
COVID-2019
mimořádná opatření na úřední desce
Koronavirus
(informace pro občany)
Změna legislativy na obsah provozních řádů vodovodů dodávajících vodu pro veřejnou potřebu

Hledání
Hledat:

Dalešická přehrada - Koněšínská pláž

k.ú. Koněšín
povodí Morava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 381,5 m n. m.Plocha nádrže: 57,6 ha

Popis:

Koněšínská pláž se nachází cca 2 km jižně od obce Koněšín v údolí Dalešické přehrady. Na severní straně pláže je v lese chatová oblast, pláž je orientovaná jižním směrem. Pláž tvoří travnatá plocha s pozvolným vstupem do vody. Je vhodná nejen ke koupání, ale je využívána též k rybolovu. Na pláž nemají povolen vjezd motorová vozidla. Koupání na Koněšínské pláži je na vlastní nebezpečí - bez přítomnosti plavčíka.


Kvalita:

V předcházejících letech plocha nebyla sledována.


Přístup:

Z obce Koněšín se vydáte směrem k lodní zastávce Koněšín. Koněšínská pláž se nachází v blízkosti lodní zastávky Koněšín. Od autokempu na okraji obce je asfaltová cesta velmi úzká, proto doporučujeme zaparkovat auta na parkovišti u autokempu. Parkování u pláže je omezené, parkoviště využívají i rybáři. Samotný přístup na pláž je opatřen závorou k zabránění vjezdu motorových vozidel. Na kole i pěšky Vás na pláž dovede turistická značka 5207 A.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2016-2019):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2020


Datum Hodnota Poznámka
20.8. 1 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost je 0,9 m, v důsledku vytrvalých a prudkých dešťů o víkendu. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice a chlorofyl se ve vodě vyskytují v malém množství.
6.8. 1 Teplota vody je 21°C. Průhlednost je 1,2 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice a chlorofyl se ve vodě vyskytují v malém množství.
23.7. 1 Teplota vody je 21,6°C. Průhlednost je 1,1 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice a chlorofyl se ve vodě vyskytují ve velmi malém množství.
7.7. 1 Teplota vody je 21,7°C. Průhlednost je 1 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice a chlorofyl se ve vodě vyskytují v malém množství.
25.6. 1 Teplota vody je 17,1°C. Průhlednost je 0,8 m, v důsledku vytrvalých a prudkých dešťů o víkendu. Mikrobiologicky je voda v pořádku, sinice a chlorofyl se ve vodě vyskytují ve velmi malém množství.
11.6. 1 Teplota vody je 15,4°C. Průhlednost je 0,7 m, v důsledku vytrvalých a prudkých dešťů o víkendu. Mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.


Hodnoty za rok: 2019


Datum Hodnota Poznámka
22.8. 1 Teplota vody je 23,2°C. Průhlednost je 1,2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.
8.8. 1 Teplota vody je 21,6°C. Průhlednost je 1,6 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.
25.7. 2 Teplota vody je 21,7°C. Průhlednost vody je 0,8 m. Mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství, zelené řasy se vyskytují dominantně.
10.7. 1 Teplota vody je 19,8°C. Průhlednost je 1,2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.
27.6. 2 Teplota vody je 22,3°C. Průhlednost vody je 0,9 m. Ve vodě se vyskytují ve větším množství zelené řasy a rozsivky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v velmi malém množství.
13.6. 1 Teplota vody je 20,2°C. Průhlednost je 1,2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, chlorofyl se ve vodě vyskytuje v malém množství.


Hodnoty za rok: 2018


Datum Hodnota Poznámka
7.9. 2 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost vody je 1,1 m. Ve vodě se vyskytují řídce rozsivky, ojediněle krásnoočka a zelené řasy. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v menším množství. V letošním roce bylo sledování ukončeno.
30.8. 2 Teplota vody je 21,1°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Ve vodě se vyskytují ve větším množství zelené řasy a rozsivky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
23.8. 3 Teplota vody je 23,4°C. Průhlednost je do 0,7 m. Voda je nazelenalá z důvodu ojediněle se vyskytujících rozsivek, krásnooček a zelených řas, které patří k běžně se vyskytujícím mikroorganismům v povrchových vodách. Chlorofyl a sinice byly ve vodě nalezeny ve větším množství. Jejich výskyt může s nízkou pravděpodobností vyvolat u vnímavých jedinců zdravotní problémy. Po koupání doporučujeme se osprchovat.
16.8. 3 Teplota vody je 23,3°C. Průhlednost je do 1,0 m. Voda je nazelenalá z důvodu ojediněle se vyskytujících rozsivek a zelených řas, které patří k běžně se vyskytujícím mikroorganismům v povrchových vodách. Chlorofyl byl ve vodě nalezen a sinice byly ve vodě nalezeny ve větším množství. Jejich výskyt může s nízkou pravděpodobností vyvolat u vnímavých jedinců zdravotní problémy. Po koupání doporučujeme se osprchovat.
9.8. 3 Teplota vody je 24,6°C. Průhlednost je do 1,1 m. Voda je nazelenalá z důvodu hojného výskytu rozsivek a řídce se vyskytujících, zelených řas, ojediněle skrytěnek, které patří k běžně se vyskytujícím mikroorganismům v povrchových vodách. Sinice a chlorofyl byly ve vodě nalezeny ve větším množství. Jejich výskyt může s nízkou pravděpodobností vyvolat u vnímavých jedinců zdravotní problémy. Po koupání doporučujeme se osprchovat.
26.7. 1 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost vody je 1,2 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy, rozsivky a skrytěnky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
12.7. 1 Teplota vody je 20,1°C. Průhlednost vody je 1,3 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy, rozsivky a skrytěnky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny v malém množství.
28.6. 1 Teplota vody je 17,7°C. Průhlednost je 2 m, mikrobiologicky je voda v pořádku, pouze ojediněle se ve vodě vyskytují běžné mikroorganismy-zelené řasy, rozsivky. Sinice se ve vodě vyskytují ve velmi malém množství.
14.6. 2 Teplota vody je 24,7°C. Průhlednost vody je 1,0 m. Mírná zhoršená vlastnost vody je z důvodu hojně se vyskytujících zelených řas, dominantně se vyskytujících rozsivek, řídce se vyskytují krásnoočka. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice byly ve vodě nalezeny ve velmi malém množství.Mírné zvýšení množství chlorofyl-a.
31.5. 1 Teplota vody je 21,2°C. Průhlednost vody je 1,5 m. Ve vodě se vyskytují ojediněle zelené řasy a skrytěnky. Jedná se o běžně se vyskytující mikroorganismy v povrchových vodách. Sinice nebyly ve vodě nalezeny.
Poslední novinky
Informace: Omezení úředních hodin od 22.10.2020
Nebezpečné výrobky: Panenka lovely GiRL, NO.559
Nebezpečné výrobky: Panenka Mebex TM, by Fashion Pretty Girls, TOP MODEL, NO.338
Nebezpečné výrobky: Panenka Beauty Charm style, FASHION SHOW, No.8091
Nebezpečné výrobky: Panenka Beauty FASHION, No. PF011
Nebezpečné výrobky: Parfémová voda Lover's Lost
Nebezpečné výrobky: Panenka Beauty Fashion, No.8012
Nebezpečné výrobky: Parfémová voda Cool GIRL, EAU DE PARFUM NATURAL SPRAY
Nebezpečné výrobky: Panenka L. O L. SURPRISE
Informace: Informace pro veřejnost

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno