Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě
Menu

Aktuální problematika
a informace
Koronavirus
(informace pro občany)
Fumigace dřeva - informace pro pořadatele škol v přírodě a dětské rekreace
Změna legislativy na obsah provozních řádů vodovodů dodávajících vodu pro veřejnou potřebu
Kouření v restauracích
Metodika k hluku pro stavebníky v Kraji Vysočina
Postup orgánů ochrany veřejného zdraví a stavebních úřadů při dodržování ustanovení § 77 zákona č. 258/2000 Sb.

Hledání
Hledat:

Břevnická nádrž

k.ú. Chotěboř, k.ú. Dobkov
povodí Vltava


Zobrazení na mapě


Nadmořská výška: 526 m n. m.Plocha nádrže: 12,5 ha

Popis:

Jedná se o vodní plochu ležící v zahrádkářské kolonii na okraji města Chotěboř směrem na Dobkov. Koupací oblast leží v prostředí zahrádkářské kolonie za městem Chotěboř. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Zdrojem vody je Břevnický potok. Rybník nemá bodový zdroj znečištění.


Kvalita:

Voda v rybníce je zásaditého charakteru (pH 7,1 - 10,7) s huminovými látkami, přestože koncentrace fosforu nejsou příliš vysoké, dochází k pravidelnému výskytu sinic. Jejich rozvoj, ale nikdy nevedl k zákazu koupání, pouze jednou za osmileté období hodnocení byla v roce 2011 jakost vody v rybníce hodnocena jako nebezpečná ke koupání, byl vydán zákaz koupání.


Přístup:

Břevnická nádrž se nachází na okraji města Chotěboř v těsné blízkosti silnice II/351. Nádrž je dobře viditelná přímo ze silnice. Parkování je možné v zahrádkářské kolonii podél nádrže.


Foto:

- klikněte na fotku pro zobrazení větší velikosti -Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2013-2016):


Klasifikace - Výborná kvalita


Kontrola kvality vody:


Hodnoty za rok: 2020


Pro tento rok není k dispozici žádný záznam.Hodnoty za rok: 2019


Datum Hodnota Poznámka
29.8. 3 Průhlednost vody je 1,0 m. Teplota vody je 22,5°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
22.8. 3 Průhlednost vody je 1,0 m. Teplota vody je 22°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
15.8. 3 Průhlednost vody je 1,4 m. Teplota vody je 22,9°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
8.8. 3 Průhlednost vody je 1,1 m. Teplota vody je 22,8°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
1.8. 3 Průhlednost vody je 1 m. Teplota vody je 23,8°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
25.7. 3 Průhlednost vody je 1,10 m. Teplota vody je 21,7°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
11.7. 2 Průhlednost vody je 0,80 m. Teplota vody je 22.5°C, zjištěn výskyt sinic. Po koupání se doporučuje osprchovat.
27.6. 1 Teplota vody 22,9°C, průhlednost 1,5 m, bez viditelného znečištění, bez sinic.
13.6. 1 Teplota vody 21,3°C, průhlednost 1,6 m, bez viditelného znečištění, bez sinic


Hodnoty za rok: 2018


Datum Hodnota Poznámka
6.9. 3 Průhlednost vody je 0,95 m. Teplota vody je 19°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
23.8. 3 Průhlednost vody je 0,70 m. Teplota vody je 23,5°C. Mírný pokles sinic, množství chlorofylu-a zůstává zvýšené. Po koupání se doporučuje osprchovat.
16.8. 3 Průhlednost vody je 0,80 m. Teplota vody je 23,5°C. Množství sinic mírně pokleslo a množství chlorofylu-a zůstává zvýšené. Po koupání se doporučuje osprchovat.
9.8. 4 Teplota vody 25,5°C, průhlednost 0,70m, masový výskyt sinic a chlorofylu-a, pro uživatele představuje velké zdravotní riziko. Voda není vhodná ke koupání.
26.7. 2 Průhlednost vody je 1,1 m. Teplota vody je 22,3°C. Množství sinic mírně pokleslo a množství chlorofylu-a zůstává zvýšené.
19.7. 3 Průhlednost vody je 1,1 m. Teplota vody je 22,3°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
12.7. 3 Průhlednost vody je 1 m. Teplota vody je 20,7°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
12.7. 3 Průhlednost vody 1 m, teplota vody 20,7°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
4.7. 3 Průhlednost vody 0,8 m, teplota vody 20,6°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
28.6. 3 Průhlednost vody 1,1 m, teplota vody 22°C, zjištěn výskyt sinic, překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a. Po koupání se doporučuje osprchovat.
14.6. 1 Teplota vody 24°C, průhlednost 1,4 m, bez viditelného znečištění, bez sinic
31.5. 1 Teplota vody 21,7°C, průhlednost 1,65 m, bez viditelného znečištění
Poslední novinky
Nebezpečné výrobky: Náplně elektronické cigarety JAM MONSTER
Nebezpečné výrobky: Náplň elektronické cigarety FREEZY JUICE Black Currant
Nebezpečné výrobky: Náplň elektronické cigarety LOADED e-liquid
Nebezpečné výrobky: Mléko na opalování NUBIAN
Nebezpečné výrobky: Náplň do elektronické cigarety RedBull
Nebezpečné výrobky: Nafukovací kruh
Nebezpečné výrobky: Panenka nickelodeon ShiMMER and Shine, HAPPY GIRL, NO. PL0 18
Nebezpečné výrobky: Náplně do elektronické cigarety
Nebezpečné výrobky: Náplně do elektronické cigarety Funta
Nebezpečné výrobky: Náhradní náplně elektronické cigarety SNOOPY VAPOR LIQUID

Legenda k hodnotám
1
Voda vhodná ke koupání
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
2
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
3
Zhoršená jakost vody
Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
4
Voda nevhodná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince (tj. zejména děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem).
5
Voda nebezpečná ke koupání
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
6
Vypuštěno